استفاده از تکنولوژی های نوین فناوری اطلاعات در بیمارستان های جدید الاحداث

شنبه ١٢ فروردين ١٣٩٦ ساعت ١١:٤٩ ق.ظ   (بازدید : 287 نفر)

مهندس وحیدی فر با اشاره به مزایای این فناوری ها در بیمارستان های استان تصریح کرد: دسکتاپ مجازی (VDI) یا Virtual Desktop Infrastructureیکی از روشهای رایانش ابری می باشد که در این روش برای هر کاربر یک دسکتاپ کامپیوتر با سیستم عامل و کلیه نرم افزارهای تعیین شده به صورت مجازی و به صورت سریع ،در زمان اتصال کاربر ایجاد می گردد و کاربران با اتصال به آن می توانند از آن استفاده کنند.
وی با اشاره به این که این خدمت بستری امن و مناسب جهت دورکاری بوده افزود: دسکتاپ مجازی مستقل از سیستم واسط بوده و این امکان را فراهم می آورد تا کاربران از سخت افزارهای متعدد و سیستم عامل های مختلف به دسکتاپ مجازی متصل شده و بدون داشت دغدغه سازگاری و عدم نیاز به نصب یا تنظیمات پیچیده نرم افزاری ، به راحتی و با سرعت بالا از آنها استفاده کنند.
وی بیان داشت :کلیه پردازشها و نرم افزارها در دسکتاپ مجازی نصب و تنظیم شده و اجرا می گردد و هيچگونه اطلاعاتی از آن به سيستم کاربر منتقل نمي­شود بنابراین علاوه بر سهولت و سرعت، دارای امنیت بالایی می باشد.
مهندس وحیدی فر خاطرنشان کرد: مشکل استفاده از نرم افزار هایی مانند اتوماسیون اداری که به نوع سیستم عامل و یا مرورگر وابسته می باشد با استفاده از VDIبرطرف می گردد و کاربر ميتواند تمام کارهاي خود همانند زمانيکه با PCکار مي­کند را انجام دهد.
وی ادامه داد : امکان ایجاد سيستم هاي مختلف براي هر کاربر و نیز اعمال تغييرات، نصب یا بروز رسانی نرم افزار و ... بصورت يک جا نیز وجود دارد.
وی همچنین از راه اندازی فناوری voip در بیمارستان های جدید الاحداث خبر داد و بیان کرد : مرحله راه اندازی این فناوری نیز در مراحل پایانی قرار داد.

نظرات ارسالی 0 مورد

این مطلب فاقد نظر می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان شمالی